فرمهای مِنتورشیپ مدرسه ماجرا

پرسشنامه آنلاین

این فرم برای هر کسیه که می‌خواد در مسیر مِنتورشیپ ماجرا شرکت کنه.

اولین قدم برای شرکت در مسیر مِنتورشیپ پر کردن این پرسشنامه‌ست. ما از اطلاعات این پرسشنامه استفاده می‌کنیم که مِنتور مناسبِ تو رو از بین مِنتورهای ماجرا پیدا کنیم. چیزی که مِنتور می‌تونه ارائه بده باید با اهداف کلی تو مطابقت داشته باشه. ترجیحات مِنتور و مِنتی در نظر گرفته می‌شه تا برنامه مِنتورشیپ به بهترین و کارآمدترین شکل ممکن شروع بشه. همینطور این پرسشنامه به مِنتور کمک می‌کنه پیش از جلسه اول شناخت کلی‌ای از تو داشته باشه.

فرم‌های زیر فقط برای مِنتی‌هایی هستن که ثبت‌نامشون کامل شده و مسیر مِنتورشیپ رو با ماجرا شروع کردن:

فرم گزارش جلسه

مِنتی و مِنتور در پایان هر جلسه در فرم «گزارش جلسه» که توسط مدرسه ماجرا تهیه شده، یک گزارش مختصر از جلسه وارد می‌کنن. این جدول شامل: جزئیات هر جلسه و راهکارها و برنامه‌های عملیه که مِنتور و مِنتی طبق اون‌ها مسیر مِنتورشیپ رو تعیین می‌کنن. مِنتور و مِنتی می‌تونن «گزارش جلسه» رو در طول هر جلسه یا بعد از هر جلسه پر کنن. این فرم به تو کمک می‌کنه که پیشرفت تدریجی خودت رو ثبت و دنبال کنی و به این دلایل، برای برنامه مِنتورشیپ ضروریه:

  • یک سند مکتوب از هر چیزیه که در مسیر مِنتورشیپ یاد گرفتی یا به دست آوردی.
  • مبنای بحث و گفتگوی تو و مِنتور در طول جلساته.
  • به‌عنوان یک نقطه مرجع برای تعیین قدم‌های بعدیت به کار می‌ره.
فرم گزارش جلسه

در طول مسیر مِنتورشیپ مدرسه ماجرا فرمی رو برای ارزیابی مسیر برای تو و مِنتورت ارسال می‌کنه تا بدونین تا اینجای مسیر چه‌طور جلو رفتین و برای رسیدن به اهداف نهایی در ادامه مسیر به چه تغییراتی نیاز دارین.

همچنین در پایان مسیر مِنتورشیپ یا در صورت پایان زودهنگام مسیر، فرم ارزیابی نهایی برای شما ارسال می‌شه تا تو بتونی دستاوردهات رو بسنجی و مِنتور هم بتونه میزان موفقیت مسیر رو ارزیابی کنه. برای ما هم در مدرسه ماجرا خیلی مهمه که بدونیم چه کارهایی رو درست انجام دادیم و کجا جای پیشرفت داریم تا بتونیم شانس موفقیت برنامه‌های مِنتورشیپ رو افزایش بدیم.

چند سوال برای ارزیابی مسیر مِنتورشیپ:

  • کدوم روش‌ها و برنامه‌ها مفید و موثر بودن؟
  • چه چیزی می‌تونه تغییر کنه یا بهتر بشه؟
  • بهتره از این به بعد، من و شما چه کاری رو انجام بدیم یا ندیم؟
  • چه کارهایی نتیجه بخش نبودن؟ چرا؟
  • در آینده می‌تونیم چه کارهایی رو متفاوت انجام بدیم؟
فرم هدف‌گذاری (بر اساس سیستم SMART)

SMART یک مدل هدف‌گذاریه که احتمال رسیدن تو به اهداف و موفقیتت رو افزایش می‌ده. SMART مخفف کلمات Specific به معنای خاص یا مشخص، Measurable به معنای قابل اندازه‌گیری، Achievable به معنای قابل دستیابی، Relevant به معنای مناسب و Time-based به معنای مبتنی بر زمانه. قرار گرفتن عناصر چارچوب SMART در کنار همدیگه باعث می‌شه راحت‌تر به اهدافت برسی.

این مدل هدف‌گذاری به تو کمک می‌کنه که برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای رسیدن به اهدافت داشته باشی، بهت کمک می‌کنه بتونی زمان‌بندی مشخصی رو طراحی کنی و از پایان مسیر تصویر روشن‌تری داشته باشی. از اونجا که این نگاه عمل‌گرایانه مبهم و خیال‌پردازانه نیست، باعث می‌شه با انگیزه و پشتکار بیشتری برای رسیدن به اهدافت قدم برداری.

بعد از پر کردن این فرم، می‌تونی با مِنتورت مسیر رسیدن به اهدافت رو طراحی و به سمتشون حرکت کنی.